CHARAKTERISTIKA

Široký sortiment jednoduchého, praktického a účelného nádobí, který vyrábíme, je určen k běžnému použití v kuchyni i na chalupě. Pracujeme s cihlově červenou hlínou. Vše je vytáčené na hrnčířském kruhu, neodléváme ani nezatáčíme do forem. Také neradi vyrábíme sériově, proto je každý „kousek“ originál – jak tvarově, tak velikostí. Naše nádoby mají oblý, plynule tažený jednoduchý tvar.

Glazura tvoří prostý dekor – zvnějšku nádoby máme glazuru jen na horní půlce nádoby, dole je surová hlína nekrytá glazurou.

Na užitkové keramice používáme glazuru ve 3 odstínech: červenohnědá, šedobéžová s drobnými efekty a středně modrá. Všechno je prosté, jednoduché a účelné. Na tyto glazury byl vydán atest na hygienickou nezávadnost. Některé nádoby jsou zdobeny klasickým drátováním.

Dekorativní keramika je vyrobena stejně jako užitková. Na obrázky a placičky ale používáme pouze glazuru „prokreslovací“, která vykreslí motiv v melíru bílá-hnědá. Motivy a tvary ale mohou být různé. Od celokreslených až po otisky razítka. Často v kombinaci obojího. Můžeme tak vyhovět různým žádostem zákazníka.

Na nádoby, které jsou zdobeny klasickým drátováním, používáme černý drát. Ten je také materiálem na vytváření drátovaných brouků, pavouků a much. Křidélka jsou vyplétána tenkými barevnými drátky. Základem jsou malé valounky nebo leštěné polodrahokamy.